Tricksters víťazom Pitbulls Cupu 2019

Lakrosový klub Tricksters Bratislava sa stal prvým víťazom medzinárodného lakrosového turnaja Pitbulls cup, ktorý organizovali chlapci z nového lakrosového klubu na severe Moravy z Ostravy.

Na turnaji sa predstavili okrem domácich Pitbulls aj Brno Ravens, Šumava Wildboars, poľský klub z Katovíc a náš lakrosovový klub.

Tricksteri vstúpili do turnaja zápasom proti domácemu celku, ktorý porazili jednoznačne 10:0. Napriek tomu ostravskí ukázali, že od vzniku klubu sa čo to naučili a každým zápasom v turnaji rástli. V druhom zápase dňa narazili naši chlapci na Šumavských diviakov, ktorí neistali svojmu menu nič dlžní a ukázali čo vedia šikovné České ručičky. Zápas bol v tomto prípade celkom vyhrotený, keď najme mladí hráči súpera, nedokázali uniesť trpkosť prehry za čo boli často vylučovaní. Tricksteri však zápas zvládli a zvíťazili 5:1.

V treťom zápase dňa narazili Tricksteri na Brno Ravens. Posledný spoločný zápas oboch tímov v NFLL v roku 2018 skončil hromadnou bitkou, takže obavy boli na mieste. Napriek tomu, zápas bez väčších problémov zvládli naši chlapci v pomere 8:2.

Posledným sobotným súperom Tricksterov bol Legion Katovice, ktoré predviedli proti našim chlapcom veľmi umnú hru no Tricksterom sa napriek tomu podarilo udržať si náskok a zvíťaziť aj vo štvrtom zápase 4:1.

Veľká vďaka patrí aj pracovníkom Quality Hotel Ostrava, vďaka ktorým sme našli skutočne domovské ubytovanie a pomohli nám tak maximálne zregenerovať pred ďalším dňom.