Tricksters v DLL dva krát víťazne

V nedeľu sa v Bratislave konalo ďalšie kolo Dunajskej lakrosovej ligy (DLL), ktoré organizoval lakrosový klub Tricksters a podarilo sa mu 100% využiť domáce prostredie a zvíťaziť v oboch stretnutiach.

Najskôr si v prvom zápase poradil s rakúskym Grazom 14:3. Zápas bol jednoznačne v rukách Tricksterov, keď za stavu 7:0 zvoľnili tempo a do hry sa dostávali aj ostatní hráči zo súpisky. V druhom zápase, ktorý nasledoval iba 10 minút po tom druhom si poradili Tricksteri aj s maďarským klubom z Budapešti 9:3, no tento zápas bol trošku ťažší ako hovorí skóre. Po prvej štvrtine Tricksters viedli iba 1:0, keď nedokázali využiť mnohé šance na strelenie gólov. V druhej štvrtine za stavu 3:0, súper znížil na rozdiel jedného gólu, no potom sa naštartoval Purgat a 6 gólmi zlomil súpera, ktorý už nedokázal smerom dopredu veľa vymyslieť a Tricksteri tak zaknihovali dôležité víťazstvo do tabuľky. V tomto zápase dosiahol Kramár svoj 500 gól v klubovej kariére a je tak historicky najlepším strelcom Tricksters od kedy sa vedú štatistiky nášho klubu.

Jednoznačne najlepším hráčom kolo sa stal Purgat, ktorý strelil 11 gólov, pridal 3 asistencie a dostal sa tak na čelo kanonierov a ako aj produktivity nášho klubu v prebiehajúcej sezóne.

V treťom zápase hracieho dňa nastúpili proti sebe Budapešť a Graz. Z víťazstva sa napokon tešili hráči nášho južného suseda, keď si v dramatickom závere ustrážili tesné víťazstvo 9:8. Zo začiatku bol zápas celkom jednoznačný, keď v prvej polovici dominovali Maďari. V druhej polovici zápasu, však Rakúšania, zvýšili tempo a podarilo sa im skorigovať zápas. Posledné 2 minúty do konca zápasu sa snažili hru vyrovnať, no na zvrátenie nepriaznivého stavu im už nezostal čas.

Najbližšie DLL pokračuje opäť v Bratislave, keď sa 12. mája, predstavia naši chlapci v súboji s Ljubljanou.

Prebrané z Tricksters.sk