Tretie kolo SLL v Bratislave

V sobotu 6. mája sa v bratislavskej Rači uskutočnilo v poradí tretie kolo Slovenskej lakrosovej ligy v ktorej proti sebe nastúpili postupne bratislavskí Tricksteri proti Maďarskému tímu Blax, DNV Bats, proti Skalici a v poslednom zápase dňa Prievidza proti Trnave.

V úvodnom zápase hracieho dňa, si domáci Tricksteri poradili celkom hladko s Blax 19:9. V úvode bol zápas celkom vyrovnaný a súper z Maďarska celkom dobre sekundoval oranžovým. Za stavu 2:2 sa však do vedenia dostali Tricksteri a vedenie už z rúk nepustili. V podstate mali Bratislavčania zápas neustále pod kontrolou a súper v závere zápasu znížil iba vďaka nedisciplinovanosti Tricksterov a dosali od rozhodcov vyššie tresty za nešportové správanie. V závere tak ešte dostali šancu hráči z lavičky, ktorí sa neustále zlepšujú každým zápasom. Opäť hviezdil Purgat, ktorý vsietil 9 gólov a bol hlavným strojcom úspechu domácich.

V druhom zápase dňa nastúpila Devínska nová Ves Bats proti Skalica Chiefs. Bats ako minuloročný finalista bol favoritom zápasu, no priebeh hry ukázal, že papierové predpoklady často klamú. Skalica s viacerými mladými hráčmi a pod taktovkou trojice bývalých hráčov Tricksters dokázali súpera zaskočiť. Počas celého zápasu netopiere iba doťahovali súpera, čo sa im napokon v riadnom hracom čase aj podarilo a dokázali vyrovnať na 9:9. Oba tímy tak išli do predĺženia v ktorom mali viac šťastia háči Skalice, vsietili 3 góly kým súper iba jeden a vyhrali 12:10.

V treťom zápase dňa sa stretla Prievidza proti Trnave. Prievidza nenechala nič na náhodu a súpera z malého Ríma rozobrali na súčiastky v pomere 15:3. V zápase sa hralo od začiatku iba na jednu bránku, aj keď najmä na začiatku šelmy hrýzli. Nebolo to však nič platné a najmä dvojica Thomay, Šagát si na ihrisku robila čo chcela.

Po troch kolách SLL je sú na čele ligy hráči Tricksters Bratislava s 8 bodmi. Najbližšie kolo sa odohrá 3. júna v Skalici.