Pohľad späť na účasť Bratislava Bats v NBLL

Tento rok sa “Národní boxlakrosové ligy“ zúčastnilo osem tímov. Okrem tradičných Českých klubov sa tento rok ligu obohatili aj tímy Bratislava Bats DNV (SVK) a Vienna Monarch (AUT).


Aj keď celkové siedme miesto z ôsmych nie je najlichotivejšie tak v lige ukázali, že vedia hrať vyrovnanú partiu aj s lepšími súpermi. Prvé zápasy sa odohrali v areáli netradičných športov v krytej hale, kde chalani nastúpili na úvodné dvojkolo proti Plzni Old Dogs a Malešiciam. V prvom zapase sa tešili z výhry Bratislavský Bats ked okrem prvého gólu mali zápas vo svojich rukách. Zápas proti Malešickým bol boj o každý centimeter ihriska kde sa z výhry radoval súper z Malešíc. Posledný zápas sme mali domáci, ktorom už o nič nešlo a tak sme to pojali skôr ako prípravu pred blížiacimi sa MS a výsledok skončil v prospech súpera 12:8.


Víťazi ligy sa ako už tradične stali chalani z tímu LCC Radotín, ktorý boli vo finále so svojimi mladými puškami z tímu LCC Wolves.

Teraz sa už hráči z tímu Bratislava Bats pripravujú na MS, ktoré sa budú konať vo Vancouveri, či už individuálne, turnajmi, alebo otvorenými tréningami v Devínskej novej Vsi na Vápencovej ulici.


Výsledky zápasov:
Bratislava Bats DNV 16:12 Old Dongs Plzeň
Bratislava Bats DNV 11:12 TJ Malešice
Bratislava Bats DNV 8:16 SK Lacrosse Jižní Město
Lacrosse Jižní Město 10:17 Bratislava Bats DNV
LCC Radotín 21:5 Bratislava Bats DNV
Bratislava Bats DNV 11:12 LC Pardubice
Bratislava Bats DNV 4:18 LCC Radotín
Old Dogs Plzeň 14:8 Bratislava Bats DNV
TJ Malešice 8:7 Bratislava Bats DNV
Bratislava Bats DNV 14:5 Vienna Monarch
Vienna Monarch 9:14 Bratislava Bats DNV
LC Pardubice 14:9 Bratislava Bats DNV
Bratislava Bats DNV 8:12 LCC Wolves