Zvolenčania na záhorí vyrovanli sériu

Minulú sobotu 30.Júna sa hralo predposledné kolo Slovenskej Lakrosovej Ligy, kde sa stretli Skalica Chiefs a Zvolen Punishers. V rámci SLL Tour sme sa tento krát pozreli do Senice. Zápas sa tešil peknému záujmu, keďže ho prišiel otvoriť aj pán starosta Senice, ktorý dal aj slávnostný face-off.

Vzhľadom na stav zápasov 2–1 v prospech Skaličanov bolo hneď jasné že sa hrá o veľa, keďže si Skalica mohla predčasne ukoristiť ich prvý titul SLL. Zvolenu síce nevyšiel začiatok keď už v druhej minúte dostali gól. Zvolenský chalani sa však nezľakli a hneď začiatku diktoval tempo. Dlho sa udržiaval v útoku a neustále si vytváral veľké šance, no aj vďaka koordinovanej obrany Skaličanov sa im nepodarilo dať gól. Po prvej štvrtine bol stav 1:0.

Druhá štetina bola vyrovnanejšia hneď od začiatku, keď sa Zvolenčanom podarilo vyrovnať iba tri minúty po začiatku štvrtiny. Hra sa hrala na oboch poloviciach a na oboch sa hralo rýchlo a tvrdo. Avšak úspešnejšie zakončili štvrtinu opäť Skaličania, keď iba pár sekúnd pred polčasom sa im podarilo dosať sa opäť do vedenia o jeden gól. Po prvej polovici bol stav 2:1 v prospech Skalice.

Do tretej štvrtiny Zvolen opäť nabehol lepšie a podarilo sa mu po necelých troch minútach hry opäť vyrovnať. Skaličanom sa podarilo o pár minút dostať sa znova do vedenia, ale po tomto góle sa začala ukazovať únava a frustrácia hráčov Skalice. Ich nahrávky prestali byť rýchle a presné, ich útočníci boli tesne bránení a nedarilo sa im začať výraznejšiu akciu. To Zvolenčania využili a znova sa im podarilo vyrovnať. Po tretej štvrtine bolo skóre vyrovnané 3:3

Posledná štvrtina sa začala hrať vo vysokom tempe, keď behom šiestich minút padlo päť gólov. Skaličanom sa zanova podarilo dostať sa do vedenia, ale nie na dlho. Keď sa Zvolen tiež o pár minút dostal do vedenia, Skaličania mali hneď pripravenú odpoveď. Avšak začala sa viacej ukazovať nesúdržnosť Skalice, ktorá sa začala v tretej tretine. Zvolenský obrancova pokračovali v tlaku na Skalických útočníkov a útočníci sa neustále dostávali do streleckých šancí. Tie sa im poradilo nakoniec využiť ku koncu zápasu, keď Zvolen dal v štrnástej a pätnástej minúte góly a dostal sa do vedenia 5:7. S nedostatkom času sa Skaličanom nepodarilo vyrovnať.

Zvolen sa teda stal víťazom tohto zápasu v pomere 5:7 a vyrovnal stav zápasov na 2:2. Posledné a finálové kolo Slovenskej Lakrosovej Ligy v rámci SLL Tour sa bude hrať už 20. Júla v Banskej Bystrici. Pre viacej informácií lajkujte na Facebooku Banská Bystrica Bears a Slovak Lacrosse League.