Víkend v SBLL v znamení zahraničných tímov

Tento víkend sa hralo ďalšie kolo Slovenskej Boxlakrosovej Ligy, pričom sa tento raz hrali zápasy aj v sobotu a v nedeľu. V sobotu si zahrali Bratislava Bats proti Viedni Monarchs a Trnava Sabers sa stretli s Polish Eagles.


V prvom zápase sa stretli kluby ktoré tvoria jadro svojich boxlakrosovových reprezentácií, a to Bratislava Bats a Viedeň Monarchs. Aj keď sa pravidelne stretávajú v českej boxlakrosovej lige a nedávno hrali proti sebe na majstrovstvách sveta vo Vancouveri, nikto nemohol čakať taký jednoznačný výsledok. Od začiatku bol súboj vyrovnaný, keď bol stav po prvej štvrtine 4: 3 a v polovici zápasu 9:7 pre Viedeň. Následne sa Viedeň rozbehla a už nepovaľovala. Bratislava sa dostávala do útočného pásma a pravidelne ohrozovala bránku Viedne, ale hrala ako iba na pol plynu. Spolu zo športovým šťastím si udržali vedenie a vyhrali v pomere 20:11.

V druhom sobotnom zápase sa stretli proti sebe Trnava Sabers a Polish Eagles. Poliaci začali zápas zo svojou jednoznačnou fyzickou hrou, ktorú si udržali celý zápas. V prvej štvrtine bol zápas extrémne vyrovnaný, keď sa obe družstvá dostávali do útočného pásma a pravidelne ohrozovať bránku. Svedčal o tom aj stav 1:1 na konci prvej štvrtiny. Následne sa však prejavila oslabená súpiska Trnavy pre časté zranenia spolu zo spomínanou fyzickou horu Eagles. Poliaci sa viacej menej usadili v obrane Trnavy a trávili v nej dlhé minúty. Sabers sa občas dostali do útoku, ale až na dve výnimky bol ich brankár bezchybný. Eagles si poradili zo Sabers v pomere 9:2.

V nedeľu sa stretli Bats proti Eagles s cieľom napraviť si chuť po prehre s Viedňou. Podobne ako proti Trnave, Eagles nastúpili do zápasu svojou fyzickou hrou. Bats sa síce snažili, ale ich útok ako keby ešte hral zápas s Viedňou. Do konca tretej štvrtiny bol stav vyrovnaný, a to 4:4. Následne sa však spustila hromadná bitka a trestné minúty lietali na obe strany. Toto asi zobudilo útok Bats, ktorý následne dal ďalších 5 gólov pričom Eagles sa nepodarilo dať ani jeden. Konečný stav zápasu bol teda 9:5 pre Bats a celkovo 37 trestných minút len za samotnú bitku.

V poslednom zápase proti sebe nastúpili Skalica Chiefs a Viedeň Monarchs. Skalici sa darilo držať s Viedňou krok takmer celý zápas, pričom po tretej štvrtine bol stav 8:5 pre Viedeň. V poslednej štvrtine sa však ukázali skúsenosti a zohranosť, keď sa im podarilo streliť 9 gólov za sebou. Skalica sa snažila, ale už sa im nepodarilo zápas zdramatizovať. Konečný výsledok bol teda 17:5 pre Viedeň.

Ďalší hrací víked SBLL je naplánovaný na Január 2020, preto nezabudnite lajkovať náš Facebook kde vás budeme informovať o detailoch posledného kola.