Úspešný víkend Nationals v NBLL

Výber Nationals odohral už svoje tretie víkendové dvojkolo v rade. Tentokrát nás čakali stretnutia proti dvom pražským celkom keď sme v sobotnom zápase skrížili svoje lakrosky s Radotínskym celkom LCC Wolves a na druhý deň nás čakal výber TJ Malešice.

Večerný duel proti mladým vlkom priniesol nečakaný boj. Vlci hrýzli hneď od začiatku, keď sa presadili v piatej minúte. Skóre sme otočili v náš prospech štyrmi presnými zásahmi v rade a očakávali sme už hladký priebeh zvyšku stretnutia. Súper však dokázal gólové manko dotiahnuť a hrozil útokmi počas celého zápasu. Skóre sme však skóre opäť priklonili na našu stranu troma presnými zásahmi a vedenie sme si ustrážili až do konca. Vlkov sme prevýšili hlavne fyzicky a to rozhodlo o našej výhre v pomere 9:7.

Nedeľný súboj proti TJ Malešice bol od začiatku zápasu vyrovnaný a Malešice odskočili až v polke zápasu na rozdiel troch gólov. V tretej štvrtine za nepriaznivého stavu 3:6 zavelil do útoku Jeck, ktorý vsietil v rozpätí 96 sekúnd tri góly. O tri sekundy na to vyhral face-off Severský, ktorý vzal loptu až do brány a navýšil tým skóre na 7:6 v náš prospech. Niekoľko gólov padlo ešte na oboch stranách a hostia dokonca dokázali vyrovnať na 10:10 a to 73 sekúnd pred koncom zápasu zásluhou Adamieca. Avšak 35 sekúnd pred koncom po clone od Radimáka ostal Čulman sám na bránkovisku, kde dostal prihrávku od Patzka a zoči voči brankárovi sa nemýlil a priklonil tak misky váh na stranu Nationals. V záverečných sekundách ešte súper odvolal brankára a skúsil tak šťastie v hre 6 na 5. Po krížnej prihrávke na bránkovisko sa náš brankár dokázal neskutočne presunúť k ľavej tyčke a zabránil tak strele, ktorá by inak skončila v sieti! Hráči Nationals sa napokon radovali z výhry 11:10 a odniesli si domov cenné tri body, ktoré môžu byť rozhodujúce v boji o playoff.

Celý tím podal kvalitný výkon, vyzdvihnúť však treba Jecka, ktorý znamenite potiahol Nationals k víťazstvu a skóroval až sedemkrát. Výborný výkon tiež podal brankár Pisár, ktorý zneškodnil 37 striel súpera.

Nasledujúce kolá NBLL odohráme v Bratislave. V sobotu 01.04.2017 proti LC Pardubice – pre info klikni tu www.facebook.com/…80626969515/?…
V nedeľu 02.04.2017 opäť proti mladíkom z LCC Wolves – pre info klikni tu www.facebook.com/…29954932973/?…

Štatistiky zápasov:
LCC Wolves – Nationals http://www.lacrosse.cz/rozhodci0#…
TJ Malešice – Nationals http://www.lacrosse.cz/rozhodci0#…