Tricksters v Barcelone na druhom mieste

Lakrosový hráči Tricksters Bratislava, obsadili na turnaji v Španielskej Barcelone druhé miesto, keď na prehrali iba dva zápasy, a to proti tomu istému súperovi, americkému mix tímu L.O.F.

Turnaj sa hral v slnečnej Barcelone, iba 50m od mora, takže atmosféra bola v skutku dovolenková. Naši lakrosisti, nastúpili na úvodný zápas proti favoritovi turnaja L.O.F z USA, v sobotu ráno. Napriek snahe a tomu, že naši súpera trápili, napokon mu podľahli iba tesne 6:7.

V druhom zápase na turnaji, si naši chlapci zmerali sily s nemeckým výberom hrajúcim pod názvom Super Mário. Našim sa podarilo v prvej štvrtine súpera zaskočiť, vypracovať si jednoznačné vedenie na ktoré už Nemci nedokázali reagovať a prehrali 6:1.

Rozhodujúcim zápasom prvého hracieho dňa tak bol zápas proti obhajcovi titulu zo Švajčiarska, pod názvom Lisbons. Opäť naši chlapci dobre začali a rýchlo si vypracovali náskok 5:0, v druhej časti hry, však Tricksteri akoby stratili koncentráciu a súper sa dotiahol na jediný gól aj vďaka dvom šťastným gólom. Našťastie prišiel záver zápasu, čo znamenalo druhé víťazstvo pre náš tím na turnaji v pomere 5:4.

Druhý hrací deň otvorili naši chlapci proti domácim drakom. Malo ísť iba o formalitu, keďže domáci už nemali šancu na postup, no opak bol pravdou. Súper vyrukoval na našich aj s Kanadsko -americkými posilami a navyše tvrdou a často až zákernou hrou, ktorú rozhodcovia nechávali bez povšimnutia, rozhodili našich hráčov, čo malo za následok, ťažký a bojovný zápas. Do vedenia sa dostali naši, no súperovi sa 5 minút pred koncom podarilo vyrovnať z presilovky. Z následného útoku Tricksterov, však skóroval Toma a vsietil tak víťazný gól zápasu 2:1. Tretie víťazstvo v rade znamenalo postup nášho tímu do finále turnaja, v ktorom nastúpili oranžovo – čierny opäť proti L.O.F.

Do zápasu vstúpili lepšie naši hráči a prvú štvrtinu vyhrali 2:0, pričom súper nemal veľa šancí. Do druhého polčasu však vstúpili lepšie Američania, keď skórovali dva krát počas vylúčenia Adama. Vzápätí strelili aj gól na 3:2, čo našich chlapcov psychicky potopilo. Súper si potom zo zápasom robil čo chcel, strelil ešte ďalšie 3 góly z rýchlych brejkov, keď už naši vrhli všetky sily do útoku. Slováci tak na turnaji prehrali aj druhý zápas s týmto súperom, tento raz jasne 6:2 a obsadili konečné 2. miesto.

Napriek finálovej prehre bol Martin Kramár, zvolený hráčmi ako MVP celého turnaja, keď zaznamenal 13 gólov a 3 asistencie. Ak by niekto pred turnajom tipoval, že naši sa dostanú až takto ďaleko, tak by sa mu všetci smiali, napriek tomu, Tricksteri opäť ukázali ako dokážu bojovať, že sa nevzdávajú a dokážu hrať proti komukoľvek. Vzorne tak reprezentovali náš klub Tricksters na turnaji v ďalekom Španielsku a užili si zábavu počas 4 dní pri mori.