Skalica Chiefs zo 4. miestom na Frank Menschnera Cupe 2019

V dňoch 29. až 31.augusta sa konal v Prahe turnaj s medzinárodnou účasťou Frank Menschner Cup 2019. Turnaja sa zúčastnilo 11 tímov.

Vo štvrtok, prvý hrací deň sa Skalica Chiefs stretli s poľským výberom Polish Eagles a zvíťazili v pomere 6:4. Druhý zápas oproti LCC Wolves z Prahy Chiefs ťahali za kratší koniec, nestačili na domácich a prehrali 11:8.

Druhý hrací deň sme odohrali ďalšie 2 zápasy, ktoré sme oba vyhrali, a to oproti Caps, Fries & Cocks 4:1 a Non-Orbital Astronauts From Earth 9:2. Tieto dve víťazstvá nás posunuli po základnej časti na druhé miesto, čím sme si zaistili účasť v semifinále.

V boji o postup do finále sme narazili opäť na mladých vlkov z LCC, ktorí mali síl na rozdávanie. Zápas zvládli lepšie a postup do finále si tak zaistili výsledkom 11:6. Prehra v semifinále znamenala pre Chiefs boj o tretie miesto s Old Dogs Plzeň.

Zápas o bronzovú priečku s Old Dogs bol napínavý až do posledných sekúnd. Do poslednej tretiny sme vstúpili s dvojgólovým náskokom, ale v závere nám víťazstvo uniklo a súboj skončil víťazne pre Old Dogs Plzeň 9:7.

Na turnaji sme tak obsadili konečné štvrté miesto, čo je pre nás veľký úspech. Ďakujeme chalanom z Bats Bratislava a LCC Radotín, ktorí doplnili náš tím a dopomohli nám tak k tomuto umiestneniu na turnaji. Za podporu ďakujeme aj všetkým fanúšikom.


Celkové poradie:

1. LCC Wolves; 2. Malešice; 3. Old Dogs Plzeň; 4. Skalica Chiefs; 5.KAC Lacrose; 6. Toronto Tigers; 7. Glasgow Clydesiders; 8. Cap, Fries and Cocks; 9. GSI Grizzlies; 10. Noufe; 11. Polish Eagles.