Skalica Chiefs šampiónom SLL Tour 2019

Víťazom SLL Tour 2019 sa stáva Skalica Chiefs.

Keď sme tento rok začali s projektom SLL Tour, našim cieľom bolo rozšíriť povedomie o lakrose aj mimo miest, kde už majú nejakú hráčsku základňu. Rozhodli sme sa preto usporiadať tri ligové kolá v nových mestách, a to Senica, Banská Bystrica a Nitra.

Vedeli sme že organizácia bude logisticky náročná vzhľadom na nízke až nulové kontakty pričom do ktorej sa budú chalani pripravovať na boxlakrosové majstrovstvá sveta. Vzhľadom na túto skutočnosť Zvolen Punishers neboli schopný nastúpiť do posledného zápasu aj napriek presunutu termínov ktorý sa mal hrať v Banskej Bystrici a blížiacim sa majstrovstvám sme nemali inú možnosť ako dodržiať pravidlá súťaže. Buhužial tým pádom kontumačne prehral a výťazom SLL Tour sa stala Skalica Chiefs.

Aj keď sa nám nepodarilo dohrať všetky zápasy, účel našej Tour sme splnili a už teraz vidíme výsledky. Zahrali sme 4 vysoko kvalitné zápasy a ukázali sme lakros v nových regiónoch a zvýšili povedomie. V Nitre sa pomaly začal zakladať nový klub, ozvali sa nám aj pár chlananov zo Senice a v Banskej Bystrici máme v pláne rozbehnúť spoluprácu s hokejovým a futbalovým mužstvom.

Nemusíte ale smútiť nad nedostatkom lakrosu na Slovensku, lebo na jeseň pripravujeme ďalší projekt o ktorom vás budeme informovať po súčasných boxlakrosových majstrovstvách sve­ta.