Na Slovensku štartuje lakrosová sezóna

V poradí už siedma sezóna Slovenskej Lakrosovej Ligy štartuje v sobotu 12. marca o 10:00 v Bratislavskej mestskej časti Rača. Organizátorom kola je lakrosový klub Tricksters. Na ihrisku pozemného hokeja (Jurkovičová 8) sa predstaví v troch zápasoch päť slovenských a jeden maďarský klub.

Postupne si zmerajú sily Bratislava Bats a Budapešť Blax. Od dvanástej je na programe zápas Skalice a Prievidze, no a od 14:00 nastúpia na svoj úvodný zápas Bratislavský Tricksters, proti Trnave.

Spolu v Slovenskej lakrosovej lige štartuje túto sezónu sedem klubov. Šesť zo Slovenska a jeden z Maďarska. Vyvrcholenie súťaže je plánované na 16. a 17. Júla, kedy je plánovaný turnaj najlepšej štvorky, známi ako final 4. Najlepšie štyri kluby po základnej časti sa predstavia počas víkendu v ktorom nastúpia prvý zo štvrtým a tretí s druhým. Víťazi sa potom predstavia v zápase o trofej SLL v nedeľnom finále.

Obhajcom trofeje je opäť lakrosový klub Tricksters Bratislava, ktorý od roku 2010, kedy bola Slovenská liga založená vyhral vo všetkých ročníkoch. V každom prípade, tento ročník môže byť veľmi zaujímavý nakoľko, všetky tímy posilnili svoje kádre s cieľom vyhrať pohár pre seba a tak sa dá predpokladať zaujímavý priebeh sezóny.