1. kolo Slovenskej lakrosovej ligy

V sobotu, 4. marca, odštartovalo, už druhý rok po sebe, vo Zvolene 1. kolo lakrosovej ligy. Tento rok sme kvôli okolnostiam začali o čosi skôr oproti minulým rokom. To nám však nijak neprekážalo, počasie bolo vynikajúce.

V prvom zápase sezóny nastúpili domáci Zvolenčania proti početnejšiemu a skúsenejšiemu teamu Budapešť Blax. Prvý hvizd odštartoval zápas o 10:00. Do prvej tretiny nastúpili v plnom nasadení a dokázali udržať Budapešť na skóre 0:2. Po nej bolo na Zvolenských hráčoch vidieť únavu, nedostatok hráčov, PNky a improvizácia v zostave sa podpísali pod celkové skóre 0:17. Zvolenčania si nepripísali ani gól a Blax odchádzala zo Zvolena s 3 bodmi.
V druhom zápase o 11,30 nastúpili proti sebe tímy Bratislava Bats a Trnava Sabres. Trnavčania sa polovicu zápasu držali a doťahovali na Bats v tesnom závese. Predviedli skvelý výkon, keď v 1. štvrtine zápasu udržali skóre 2:1 a v 2. štvrtine sa dotiahli bratislavských Bats na 4:3. V druhej polovici zápasu sa však prejavila veľká skúsenosť bratislavského tímu, kedy trnavským Sabers nedávali veľa šancí a loptu držali vo svojich lakroskách. S výsledným skóre 13:3 odišli Bats s 3 bodmi.
Čerešničkou na torte bol posledný zápas kola, kde sa proti sebe postavili rivali Bratislava Tricksters a Prievidza Headhunterz. Oba teamy predviedli skvelý výkon a ukázali to najlepšie, čo môže Slovenský lakros ponúknuť. Misky váh sa naklonili na stranu Headhunterov v 2. stvrtine kedy si vybudovali dvojgólový náskok za stavu 3:5. Obhajcovia titulu v tretej tretine dotiahli náskok do stavu 6:6. Zápas skončil za nerozhodného stavu 7:7 a nastalo predĺženie. Tam ukázali Tricksters svoje dlhoročné skúsenosti a zdolali prievidzských Headhunterov 10:7.