Prvé kolo SBLL je za nami

Včera sa hralo historicky prvé kolo Slovenskej Boxlakrosovej Ligy, v ktorej je prihlásených 5 klubov, pričom 3 Slovenské (Bratislava, Skalica, Trnava) dopĺňajú družstvá z Viedne a Poľska. V prvom zápase stretli Bratislava Bats proti Skalici Chiefs, v druhom zápase sa stretli Trnava Sabers proti Vienna Monarchs.

Prvý zápas Bratislavy proti Skalici bol hneď od začiatku vyrovnaný. Bratislava Bats je jadrom slovenskej boxlakrosovej reprezentácie, pričom ich obranu dopĺňa hlavne práve hráči zo Skalice Chiefs. Skaličania sa držali pod nátlakom Bratislavy, a aj sa sami pár krát dostali do pekných šancí. Keď po prvej štvrtine bol stav iba 2:1 pre Bratislavu, vyzeralo to na naozaj napínavý zápas. Od druhej štvrtiny sa však Bratislava dostala do tempa a už nepoľavovala. Skalica sa hlave spoliehala na rýchle brejky do útočnej polky ihriska, a aj sa im takto pár gólov podarilo streliť. Nič to však nemení na tom že Bats dominovali a vyhrali svoj prvý zápas v pomere 19:5.

V druhom zápase sa stretli proti sebe Trnava Sabers proti Viedni Monarchs. Pre Trnavu ktorú doplňovali hráči zo Zvolena Punishers to bol vôbec prvý boxlakrosový zápas. Viedeň ktorá v posledných rokoch začala hrať kvalitnú českú súťaž bude ťažký oriešok. Aj keď sa Viedni podarilo od začiatku dostať sa do vedenia a pohodlne si udržať náskok, Trnava na svoju premiéru nechala na ihrisku všetko. Neskúsenosť Trnavy v spojení s nižším počtom hráčov na striedačke však čoskoro ukázal ako bude prebiehať druhá polovica zápasu. Viedeň si náskok pohodlne udržiavala aj vďaka rýchlim brejkom, a nevládajúca Trnava často nechávala v útoku hráča, ktorý si pýtal priamo nahrávku od brankára. Posledných pár minút pripomínalo viacej tenisový ako lakrosový zápas. Viedeň si pohodlne udržala náskok do poslednej minúty a hladko vyhrala v pomere 7:16.

Ďalšie kolo SBLL sa bude hrať cez víkend 14. a 15.Decembra.