Slováci na domácom Slvoak Lacrosse Cupe štvrtý

Tento víkend 9. a 10. Novembra sa v Bratislavskej Rači hral prvý ročník Slovák Lacrosse Cup. Okrem Slovenskej reprezentácie sa ho zúčastnili tímy z Nemecka, Lotyška, Rakúska a Chorvátska ako príprava na budúcoročné Majstrovstvá Európy v Poľsku.

V základnej skupine sa naši chalani stretli proti silnému výberu Nemecka. Hneď od prvej minúty brali hru do vlastných rúk Nemci a našich chalanov tvrdo napádali už pri vynášaní lopty. Dostlali sme sa aj do niekoľkých pekných gólových šancí, ale nepodarilo sa nám žiadnu z nich premeniť. Nemecké družstvo fungovalo presne ako nemecký stereotyp a do konca zápasu sa im podarilo streliť 10 gólov. Konečný stav bol teda 10:0 pre Nemecko.

V druhom zápase základnej skupiny sme sa stretli s výberom Chorvátska. Nastúpili sme do zápasu s väčším sebavedomím a chuťou do hry, čo sa ukazovalo aj na našej hre. Aj keď sme spravili pár chýb v obrane, naši rozbehnutí útočníci a stredopoliari sa nezastavili a na konci riadnej hracej doby svietil stav 8:3 pre Slovensko. S jednou výhrou a jednou prehrou sme teda obsadili 2 miesto v základnej skupine.

V nedeľu sa Slovenska reprezentácia stretla s nami známym výberom Rakúska o postup do semifinále. Zápas sme začali pomaly ale isto, keď sme kontrolovali hru a jej tempo. Preto po prvom polčase bol stav 2:0 pre našich chalanov. Na začiatku druhého polčasu rakúsky výber dala ale 4 rýchle góly a zostali sme trochu zaskočení. Podarilo sa nám znížiť len na rozdiel jedného gólu, ale rozbehnutí Rakúšania sa nezastavili až pokým nebol konečný stav 6:3 v ich prospech. Po tomto zápase sa naši chalani stretnú znova s výberom chorvátska o 4. miesto.

Posledný zápas pre našich chalanov bol nabitý emóciami. Našu tvrdú hru nám oplácali rozhodcovia oplácali trestami. Vďaka ním sa chorvátskom dostalo rýchlo do vedenia 3:0. Naši chalani sa ale na rozdiel od zápasu s Rakúskom nepoložili a neustále si vytvárali gólové šance a hrá sa neustále posúvala z jedného konca ihriska na druhý. O vyrovnanosti zápasu ukazuje aj finálne skóre 7:7 po riadnom hracom čase. V predlžení kde zlatý gól rozhoduje sa hralo o všetko. Podarilo sa nám vyhrať rozhodol a dostať hru do útočného pásma, kde sa ale veľmi neohriala pretože po minúte hry ju vďaka Lichtnerovi museli loviť Chorváti zo svojej bránky.

Slovenská reprezentácia umiestnila teda 4. miesto na prvom ročníku Slovakia Lacrosse Cup a už teraz sa teším ako si to o rok zopakuje. Slovenská Lakrosová federácia ďakuje zúčastneným tímom, rozhodcom a organizačnému tímu ktorý tento turnaj pripravil.