Lakros putoval do Nitry

V sobotu 15.6. sa hralo 3. Kolo Slovenskej Lakrosovej Ligy, ktorá tento krát zavítala do Nitrianskeho okresu, konkrétne do Dolných Lefantoviec. V ňom sa v napínavom zápase stretli Skalica Chiefs a Zvolen Punishers.

Toto kolo bolo o to významnejšie že ho prišiel otvoriť samotný starosta obce a bolo spojené s autogramiádou hokejistov z HK Nitra, vďaka čomu sa tešil peknej diváckej návštevnosti. Zápas začal vo vysokom tempe, kde oba kluby sa dostávali do dobrých šancí a zodpovedne bránili. Ale navzdory vysokej rýchlosti hry diváci videli v prvej štvrtine iba dva góly, pričom každý z klubov dal iba jeden.

V druhej štvrtine sa hralo rovnako vysokom tempe, ale začala sa ukazovať mierna prevaha Zvolenčanov. Tí sa dlhšie držali v útočnej polovici a bránili zodpovednejšia a nepúšťali Skalicu do väčších šancí. Po prvej polovici svietilo na tabuly skóre 3:2 v prospech Zvolena. V polčase sa uskutočnila súťaž pre deti, kde trojica mohla vyhrať tričko zakladajúceho klubu Nitra Warlords.

Začiatok tretej štvrtiny bol opäť v réžií Zvolenských Punishers. Skalica nastúpila zo šikovnou zostavou, ale chýbal jej ich najlepší strelec, Ivan Černák. Ich druhý najlepší strelec, Marek Havlík sa snažil tvoriť hru, ale obrana Zvolena pokrývala každého hráča a nútil ho hrať jeden na jeden. Skalici sa podarilo dať gól, ale Zvolen hneď odpovedal trojcou zásahov. Na konci tretej štvrtiny bol Zvolen vo vedení 6:3.

Štvrtá štvrtina bola pomalšia aj vďaka horúcemu počasiu, aj vďaka tomu že keď sa Zvolen dostal do útoku tak držal loptu aby nepustil Skalicu do prípadného protiútoku. Ku koncu štvrtiny sa im podarilo dať ešte jeden gól a dal posledný klinec do rakvy Skaličanom. Zvolen nakoniec vyhral presvedčivo 7:3.

Tento zápas je prvé víťazstvo Zvolenčanov v tomto ročníka SLL a podarilo sa im znížiť skóre 2:1 na zápasy. Ďalšie kolo sa bude odohrávať 29. Júna vo Senici. Pre viacej informácií lajkujte našu stránku Facebookovú Slovak Lacrosse League a Skalica Outlaws.