Domáci zo Záhoria s jasným víťazstvom

Včera 1. Júna sa konal druhý zápas Slovak Lacrosse League Tour, kde domáci Skalica Chiefs vyzvali hosťujúcich Punisherov zo Zvolena. Zápas sa začal minútou ticha pre nášho spoluhráča a kamaráta z Trnavy, Kristiána Šupinu, ktorý nás nečakane opustil deň predtým.

Od prvého písknutia bolo vidieť prevahu domácich, ktorým do kariet hralo že hostia nemali nikoho na striedanie a chýbali im ich kľúčový a skúsenejší hráči. Aj napriek ich húževnatej hre však na konci prvej štvrtiny bol stav 4:0 v prospech domácich.

Počas druhej štvrtiny bol zápas v rovnakom tempe. Síce sa Zvolenu podarilo dať z pekného brejku gól, bol to však jediný gól ktorý dali, zatiaľ čo domáca Skalica pridala ďalšie 4. Po prvej polke svietilo na tabuli skóre 8:1.

V tretej a štvrtej štvrtine sa hra oveľa spomalila, aj vďaka náskoku domácich aj vďaka únave hostí. Do konca zápasu počas oboch štvrtín padli iba ďalšie 3 góly do bránky hostí. Konečné skóre bolo 11:1 pre Skalicu Chiefs.

Ďalšie kolo SLL Tour sa bude konať už o dva týždne, 18. Júna v Nitre.