SLOVENSKÁ LAKROSOVÁ FEDERÁCIA - SLF

[ Skočiť na obsah ] [ Skočiť na navigáciu ]

SLF

Späť...
Polovica prípravy je za nami

28.06.2017 09:20

Polovica prípravy je za nami

  

Dvoma turnajmi vo Viedni a v Prahe bol ukončený prvý blok prípravy na MS v Izraeli.

Austrian Lacrosse open 2017

Vo Viedni sa konal počas víkendu 16 – 18. júna lakrosový turnaj Austrian lacrosse open na ktorom nemohli chýbať ani naši chlapci. Na dvanástom ročníku turnaja, sa pod hlavičkou Tricksters predstavil širší reprezentačný výber hráčov, ktorí majú záujem reprezentovať Slovensko na MS v Izraeli.

V piatok Tricksteri zvíťazili nad reprezentáciou Bulharska 17:0 a tiež nad Talianskom 7:3. Práve výhra nad národným tímom z apeninského polostrova nám zaručovala postup do semifinále turnaja.
V sobotu však už prišiel zápas proti oveľa silnejšiemu súperovi a to americkému tímu Colorado Lofers, ktorému podľahli v pomere 3:8. Išlo o hráčov z oblasti Colorada a prevažne z americkej Colorado state university. V druhom zápase dňa nastúpili chalani ešte na zápas proti tímu Monarchs B, ktorý porazili 11:1. Po tomto zápase tak bolo jasné, že v semifinále turnaja nastúpia proti Vienna Monarchs.

Nedeľné semifinále sa od začiatku vyvíjalo v neprospech našich chlapcov. Neustále súpera iba doťahovali a napokon aj prehrali v pomere 9:6. Veľká škoda, pretože tím, určite mal na postup do finále.

V zápase o tretie miesto sa tak Tricksters stretli s Poľským národným tímom. Zápas bol opäť vyrovnaný a zlomil sa až v druhej polovici. Tento raz boli šťastnejší Slováci ktorí zvíťazili 5:3 a obsadili tak na turnaji konečné 3. miesto.

Lacrosse Prague cup 2017

Lakrosový turnaj v Prahe, pod názvom Prague Cup patrí medzi najstaršie lakrosové súťaže v Európe. Tento rok, kedy sa konal turnaj už 20 raz, sa ho ako prípravný turnaj na MS v Izraeli rozhodli navštíviť aj Slováci, ktorí sa na tomto turnaji zúčastnili po druhý raz v histórii.

Pôvodne mal byť turnaj pre reprezentantov poslednom možnosťou ukázať sa americkým trénerom, no na poslednú chvíľu sa z rôznych dôvodov ospravedlnilo niekoľko hráčov a tak na turnaj cestovalo iba jadro reprezentantov.

Do prvého zápasu nastupovali naši chalani s malou dušičkou, veď proti Lotišským hráčom sa nikdy nehralo v rukavičkách. Našim súperom boli Riga Griffins, posilnení o niekoľkých českých hráčov a amerického útočníka, hrajúceho už snáď za všetky tímy proti ktorým sme nastupovali. Zápas to bol v skutku napínavý a až v posledných minútach sa našim podarilo zápas otočiť a umnou taktickou hrou v závere už k ničomu nepustiť. Aj preto mohli chalani na turnaji oslavovať prvé víťazstvo v pomere 6:5.
V druhom zápase sme nastúpili proti neznámemu súperovi z Anglicka. Išlo o univerzitný tím Londínskej univezity, ktorá postavila dokonca dva tímy pod názvom Cobras a Vipers. Slováci nastúpili na zápas proti Cobras, čo ako sme neskôr zistili boli prvý a druhý ročník na vysokej škole. S kobrami sme si poradili 11:1 a tešili sme sa na zápas proti GB, teda výberu Veľkej Británie.

Tretí zápas dňa už bolo cítiť v nohách no napriek tomu naši chlapci proti súperovi bojovali a snažili sa hrať lakros. Súper však bol fyzicky i technicky na vysokej úrovni a nedovoľoval našim chlapcom veľa. Napriek tomu bol do polčasu stav 2:1 v prospech Britov.

Po prestávke však naši dostali rýchle 3 góly a v podstate bolo o zápase rozhodnuté. Bol to zlomový okamih, ktorý stál našich chlapcov skalp tohto súpera. Konečný výsledok zápasu tak bol 3:7.

Sobota bola zápasovo rovnako nabitá. Prvý sobotný zápas odohrali naši chlapci proti tímu UCLC Vipers. Víťazstvom 5:1 si zabezpečili semifinále turnaje a mohli sa tak už iba baviť, pretože cieľ bol splnený.

Ďalším súperom našich chlapcov boli exotický Japonci, s ktorými naše tímy nemajú takmer žiadne skúsenosti. Súper bol rýchly a technicky výborný. Napriek tomu sa vo vysoko taktickom zápase našim podarilo uhrať turnajovú remízu 2:2, čo im v prípade víťazstva nad posledným súperom z Jižního Miesta zaručovalo 3 miesto po základnej časti. Nestalo sa tak, preto že tomuto súperovi sme podľahli 4:6 a do semifinále sme tak postupovali so štvrtého miesta. Našim súperom tak v boji o postup do finále boli hráči Veľkej Británie, ktorí vyhrali základnú skupinu.

Na semifinálový zápas nastúpili Slováci trošku ustráchane, a za stavu 3:0 sa im podarilo vsietiť gól. Zdalo sa že tento gól našim pomohol no v zapätí nevyužili ponúknutú šancu na zníženie a súper opäť trestal. Tento raz Briti zvíťazili 6:1 a postúpili do finále turnaja.

Slováci tak hrali iba o 3 miesto a to proti Jižnímu Mestu, ktoré vyradil Japonský tím.

Zápas o bronzovú medailu, začali lepšie naši hráči, keď sa im podarilo viesť 2:0, Súper však vyrovnal. Potom sa našim opäť podarilo odskočiť o jeden gól, no súper opäť vyrovnal a zápas otočil dvoma gólmi. V zapätí sa Tricksters opäť dotiahli na jeden gól, no v závere pri hre o všetko, vsietil súper šiesty gól. Slováci tak na turnaji obsadili štvrté miesto, ktoré by pred turnajom bral asi každý. Po takomto priebehu zápasu sa však našim chlapcom určite málilo.

Späť...



KALENDÁR PODUJATÍ

« December 2019 »
           

Slovak Boxlacrosse League
01.12.2019

Organizátor: Slovak Federation

Kategória: Box lakros

Tím: SLF

Súperi: Ucastnici SBLL

Stav: Potvrdený

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
domavonkunehrá sa

ODOBERAŤ OZNAMY

Váš e-mail

design by lacrosse
        


PARTNERI

Sponzorovan hosting od spolonosti WebSupport.sk

Main menu