Druhý víkend Nationals v NBLL

Ďalší boxlakrosový víkend za nami. Výber Nationals sa tento raz predstavil na vlastnej pôde v bratislavskej časti Devínska Nová Ves a svoje sily si zmeral s dvoma pražskými tímami LC ForFun a úradujúcim majstrom NBLL – LCC Radotín.

Do sobotného zápasu s ForFunom vstúpili lepšie hostia, keď sa v 8-mej minúte zápasu presadili hneď dvakrát po sebe, a to prostredníctvom Adama Kostku a následne Žipajom. Títo dvaja strelci boli ťahúňmi svojho tímu počas celého zápasu, keď nasádzali dovedna 9 gólov.
Skóre sa však od tohto momentu menilo prakticky neustále. Na sériu troch gólov Nationals, kedy sme prvý aj posledný krát v zápase vyhrávali 4:3, dokázal súper odpovedať taktiež troma gólmi. Svojím prvým boxlakrosovým gólom sa zaskvel aj Havlík. Skóre sme však dokázali ešte trikrát dotiahnuť na rovnovážny stav.

Do poslednej štvrtiny sme nastupovali za stavu 7:7. Túto poslednú časť zápasu sme však nezvládli. Prehrali sme ju v pomere 1:5 a z tohto zápasu si odnášame prehru 8:12.

V nedeľu nás čakal dlhoročný víťaz NBLL – LCC Radotín. V tomto zápase nám súper už od začiatku ukazoval svoje kvality. Na klzkom ihrisku, čo zapríčinil výdatný dažď, nás súper prevyšoval vo všetkých herných činnostiach, dokonca aj v počte nezavinených pádov. Zápas skončil prehrou Nationals v pomere 10:27.

Ďalšie dvojkolo odohráme už tento víkend v Prahe proti LCC Wolves a TJ Malešice.