SLF

Späť...
Slovenský dážď umlčal Rakúsko

21.07.2008 10:06

V daždivom nedeľnom popoludní predviedli naši reprezentanti oduševnený a kompaktný výkon, keď si v poslednom prípravnom zápase na domácej pôde pred odletom do Fínska, poradili s reprezentáciou Rakúska, presvedčivo 17:4. Zodpovednou obrannou hrou nedovolili svojmu súperovi v podstate nič a keď im vychádzalo naozaj všetko aj vpredu, skóre utešene narastalo. Úvodný gól padol veľmi rýchlo (25 sekunda) a diváci ktorí prišli neskôr videli už iba skóre 1:0. Prvú štvrtinu vyhrali naši reprezentanti jasne 5:0, keď skóroval dva krát po sebe Juráš, Tomáš Lichtner, Kramár a opäť Tomáš Lichtner. Druhá štvrtina bola gólovo ešte zaujímavejšia, keď skončila 6:1 a strelcami boli dva krát Juráš, dva krát Tahal a po jednom góle pridali Tomáš Lichtner a Kramár. Po prvej polovici svietilo tak na ukazovateli skóre 11:1 pre Slovensko.
Prestávka nášmu tímu skorej uškodila, keď chlapci poľavili vo všetkých činnostiach a štvrtina sa skončila chudobným výsledkom 2:1 v náš prospech. Do poslednej časti hry Slováci vstupovali s tým, že sa musia vrátiť k osvedčenej taktike a to sa aj čiastočne podarilo, keď ju vyhrali 4:2 a celkovo tak zvíťazili v pomere 17:4.
Najlepším strelcom zápasu sa stal Andrej Juráš, ktorý trafil do čierneho 7 krát a k tomu pridal jednu asistenciu. Najproduktívnejším hráčom zápasu bol ale Martin Kramár s 3 gólmi a 6 asistenciami.
Celý tím však ako kolektív podal vynikajúci výkon, od prvého po posledného hráča na striedačke a to dáva našej reprezentácii nádej v dobrý výsledok na blížiacich sa majstrovstvách Európy vo Fínskom Lahti.